Podsumowanie roku 2019

Podsumowanie roku 2019

W roku 2019 zrealizowaliśmy 26 projektów, w tym:

*3 o charakterze szkoleniowym 

*6 o charakterze charytatywnym 

*9 o charakterze integracyjnym 

*3 o charakterze tematycznym 

*5 o charakterze wewnętrznym 

NZS UEK mocno stawia na kreowania nowych liderów poprzez projekty szkoleniowe Manage-In, Sprej oraz wewnętrzne szkolenia organizacji. Na wyjeździe szkoleniowo-integracyjnym Manage-In studenci mieli możliwość poznania tajników zarządzania zasobami ludzkimi czy eventami. Sprej dał za to możliwość efektywniejszego wejścia w studiowanie nowoprzyjętym studentom 1 roku. Poznali oni tajniki studiowania na naszej uczelni. 

Bardzo mocnym punktem działalności organizacji w minionym roku było wspieranie działań charytatywnych. Możemy śmiało powiedzieć, że studenci Uniwersytetu Ekonomicznego mają otwarte serca na osoby w potrzebie. Mogą o tym świadczyć poniższe liczby:

*ok. 260 l zebranej krwi podczas dwóch edycji Wampiriady

*zebranie ponad 8 tysięcy złotych podczas III edycji Książki w ciemno

*Wsparcie trzech rodzin w ramach Szlachetnej Paczki NZS UEK

Nie zapomnieliśmy także o integracji środowiska Uniwersytetu Ekonomicznego. Na przypomnienie zasługuję XI edycja Juwenaliów UEK, gdzie podczas Koncertu Głównego gościliśmy artystów takich jak Deorro czy Krzysztof Krawczyk. Poza samym Koncertem studenci mogli także bawić się podczas 5 projektów juwenaliowych organizowanych przez NZS UEK – UEK Gaming Stage, Przegląd Kapel Rockowych, Wybory Najmilszej Studentki i Super Studenta UEK, X-tremaliów czy Nocy Kinowej. 

Równie ważnym aspektem jest dla nas zwieńczenie studiowania podczas Balu Magistra czy Balu Licencjata. W sumie na obu balach bawiło się ponad 600 studentów naszej uczelni. 

Ważnym wydarzeniem integracyjnym w minionym roku był także Obóz Beana, który wprowadził nowych studentów w tajniki studiowania na naszej uczelni, dał możliwość integracji i przełamania nieśmiałości. 

W 2019 roku mieliśmy aż 3 razy styczność z Prawie Kinem. Na darmowych prelekcjach filmowych gościliśmy Małgorzatę Foremniak czy też Michała Meyera. Poza tym specjalnie dla studentów zostało zorganizowane kino samochodowe na Kampusie UEK. 

Za to każdy kto kocha tańczyć mógł się sprawdzić podczas warsztatów tanecznych w ramach projektu Dance Wave. Uczestnicy mogli wziąć udział w 17 szkoleniach tanecznych!

Nie zapominamy także o aktywnym wprowadzaniu nowych sympatyków NZS UEK w działania organizacji. Mogli oni zajmować się realizacją 5 projektów wewnętrznych, gdzie poznawali metody zarządzania czasem, grupą oraz zapewniali integrację członkom organizacji.

A co nas czeka w roku 2020? Kolejne 27 projektów!

Ruszamy już w styczniu z V edycją Snow Flow. 40 uczestników będzie miało okazje podszkolić swoje umiejętności narciarskie na Słotwiny Arenie. Natomiast 18 stycznia wraz z władzami uczelni będziemy świętować zakończenie studiów przez studentów studiów magisterki. 

Czekają na nas także jubileusze! Już 30.03-2.04 odbędzie się XL edycja Wampiriady, 16.04 X edycja Dance Wave’a, a przez cały najbliższy rok będziemy świętować 40 rocznicę założenia NZS.

Nie zabraknie oczywiście wyjazdów szkoleniowych, spotkań w ramach Prawie Kina czy balu dla studentów kończących studia licencjackie.

Tekst: Jakub Matoga