Prawie Kino – trzeci pokaz, trzeci gość!

Jak się robi filmy? Jak zrealizować pomysł? Skąd wziąć fundusze?- odpowiedzi na te pytania przedstawiał nam podczas pierwszego pokazu producent filmowy Sylwester Banaszkiewicz. To było 26 stycznia, a filmem, który wtedy obejrzeliśmy było “80 milionów”. Pomimo trudnego okresu sesji, spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

16 marca spotkaliśmy się w ramach cyklu Prawie Kino po raz drugi. Naszym gościem był operator Dariusz Pawelec. Na podstawie “Wielkiego Piękna” – filmu w reżyserii Paolo Sorrentino z 2013 roku – opowiadał nam o pracy kamery. Scena po scenie niemalże tłumaczył nam jak powstawały poszczególne obrazy. Pokazał nam film w zupełnie innym ujęciu i uchylił rąbka tajemnicy związanej z kinem.

A co dalej? Już 14 kwietnia będziemy oglądać kolejny film i przybędzie kolejny gość. Teraz zbliżymy się do świata kina z jeszcze innej strony. Tym razem o swoim doświadczeniu filmowym opowie nam Jarosław Boberek – aktor filmowy, teatralny, dubbingowy, który użyczył głosu niezliczonym postaciom w bajkach, filmach, serialach, a także grach. Na pewno każdy kojarzy Kaczora Donalda i Króla Juliana. Również Serce z reklam Telekomunikacji Polskiej mówi głosem pana Boberka. Nie bez przyczyny nazywa się go “królem dubbingu”. Film, jaki obejrzymy 14 kwietnia to znany wszystkim „Madagaskar”, w którym nasz gość użyczył głosu nikomu innemu, jak Królowi Julianowi!

Realizacja pomysłu, praca kamer, teraz praca nad dźwiękiem – tematyka naszych spotkań jest bardzo szeroka. Ale również kino jest bardzo złożone. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy na spotkanie z panem Boberkiem i śledzenie innych wydarzeń organizowanych przez Prawie Kino oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Prawie Kino