Szacharada 2004

Wtorek 14 grudnia był małym świętem dla studentów lubujących się w królewskiej grze. W holu pawilonu sportowego zaroiło się od kombinatorów, taktyków, strategów, megamózgów i generalnie umysłów ścisłych… no bo na pewno nie ściśniętych! Nie codzień przecież jest okazja spotkać się we własnym gronie i w przesympatycznej atmosferze zagrać o atrakcyjne nagrody.

Na starcie zawodów stanęło 50 szachistek i szachistów na codzień studiujących w siedmiu małopolskich uczelniach wyższych, tj.: Akademia Ekonomiczna, Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Rolnicza, Akademia Pedagogiczna, Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński oraz jeden „rodzynek” – reprezentant Wyższej Szkoły Biznesu NLU z Nowego Sącza.

Jak to wśród braci studenckiej atmosfera była przednia, a walka prowadzona w poszanowaniu zasad „fair play”.

Zawody ze 100% wynikiem wygrał student II roku informatyki AGH – Przemek Zieliński. Drugie miejsce przedstawiciel Naszej Uczelni Adam Cieśla 8/9, a trzeci na mecie finiszował kolejny chłopiec-AGHowiec Tomek Dusza 6.5/9.

I wśród dziewcząt wygrała studentka AGH (Wydział Metali Nieżelaznych) – Edyta Andrzejewska 6.5/9. Wyprzedziła ona koleżankę z uczelni (Wydział Matematyki Stosowanej) Darię Pokojską 6/9 i reprezentantkę Akademii Pedagogicznej, studentkę I roku geografii – Asię Ruszkowską 5/9.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zaskoczyły pozytywnie uczestników, szczególnie, że wręczał je prof. Szromnik, który objął imprezę patronatem honorowym. Ale liczyła się przede wszystkim zabawa i możliwość spędzenia wolnego czasu w przyjaznym otoczeniu.

Opinię samego sędziego o Turnieju możecie zobaczyć na stronie Małopolskiego Związku Szachowego w Krakowie.

Do zobaczyska na następnym Turnieju!