Wampiriada – jesień 2005

Zbliża się Wampiriada!!!

W dniach 28-30 listopada br. w godzinach 9:00 – 15:00 na hali sportowej Akademii Ekonomicznej w Krakowie odbędzie się już XI edycja Wampiriady.

Wampiriada to projekt realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie przy współpracy z Zrzeszeniem Studentów Niepełnosprawnych AE w Krakowie od 2001 roku pod patronatem:

prof. dr hab. Ryszarda Borowieckiego – Rektora AE w Krakowie,

prof. dr hab. Andrzeja Szromnika – Prorektora ds. studenckich i kształcenia AE w Krakowie

oraz Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi.

W dziesięciu edycjach ponad 1500 krwiodawców oddało w sumie prawie 600 litrów krwi, która zapewne uratowała niejedno istnienie ludzkie. Podczas tegorocznej Wampiriady będzie możliwość pomiaru poziomu cukru we krwi, a oprócz tego na uczestników czekają zabawy, liczne konkursy z nagrodami i wspaniała atmosfera!

Jeśli i Ty chcesz ofiarować komuś życie dołącz, do nas. Jeżeli działalność „z dobrego serducha” Cię nie przekonuje, spójrz na to materialnie: oddajesz ok. 500ml krwi (jakieś 0,5kg), a z zamian dostajesz 7 czekolad (7x100g=700g=0,7kg) – a z faktu, że 0,7>0,5 wnioskujemy, że i tak wychodzisz na plus – to się naprawdę opłaca!!!

Krótka informacja jak to wygląda w praktyce sama akcja oddania krwi dla tych co po raz pierwszy..

1.Pojawiamy sie na hali sportowej i otrzymujemy numer kolejkowy, coby wszystko bezstresowo sie odbyło bez walki o bycie pierwszym w spełnieniu tej szczytnej misji 🙂

2.Wypełniamy krótką ankiete dotyczącą naszego zdrówka i płci:)

3.Zostajemy wpisani do bazy honorowych krwiodawców województwa małopolskiego i dostajemy swój numerek

4.Prowadzimy krótką rozmowę z lekarzem, zostajemy przebadani i skierowani do pobrania próbki krwi.

5.Kładziemy się wygodnie w wyprofilowanym fotelu, rozmawiamy z pielęgniarką i nawet nie zauważamy, że minęło około 5 minutek, a my staliśmy sie honorowymi dawcami życia:)

6.Po wszystkim krótki relaks przy kawie bądź herbacie, mnóstwo satysfacji oraz zestaw czekolad w podarku (a nawet cos jeszcze) mających zapewnić szybką regeneracje sił