Wampiriada już za nami!

Finał XXVIII edycji Wampiriady na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. Przez cały tydzień, oprócz oddawania krwi, mogliśmy wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących związanych z głównym motywem całej edycji, czyli zdrowym stylem życia. W poniedziałek razem z Prorektorem prof. dr hab. Krzysztofem Surówką oficjalnie rozpoczęliśmy Wampiriadę. W tym dniu każdy mógł skorzystać z porad dietetyczek.We wtorek na Kampusie pojawiła się karetka. WOPR i Erha Plus przeprowadzili akcję ratunkową. Uczestnicy wzięli także udział w wykładzie oraz kursie pierwszej pomocy.

Środa, czyli Dzień Zdrowia, przywitała uczestników warsztatami sensorcznymi przygotowanymi przez Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych oraz pomiarem cukru. Kolejnego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładzie motywacyjnym oraz treningach zumby i fitnessu. W piątek nadszedł czas na wielki finał! Wieczorem wszyscy spotkaliśmy się w Four Music Club na imprezie charytatywnej.

Przez cały finał współpracowaliśmy z fundacją Mam Marzenie, a rezultaty przerosły nasze oczekiwania – wspólnie zebraliśmy około 3000 zł i możemy spełnić nie jedno, ale aż trzy marzenia dzieci! Pamiętajmy jednak, że Wampiriada to przede wszystkim akcja honorowego krwiodawstwa. Z dumą możemy ogłosić, że podczas finału krew oddało 321 osób i tym samym zebraliśmy 144,5 litrów!