Wampiriada – wiosna 2004

Wiosenne wysysanie krwi zakończone…;)

Tak, tak…wiosenną, ósmą już (!!!) edycję Wampiriady – akcji honorowego oddawania krwi, mamy już za sobą…Ale już w listopadzie wampiry znów zaczną swoje łowy – wypatrujcie plakatów!!!

30 i 31 marca, w godzinach 9:00 – 16:00 sektor A w Pawilonie Dydaktyczno – Sportowym, okupowały dzielne Wampiry z NZS AE wraz z niezwykle sympatyczną i przyjazną ekipą pań pielęgniarek i lekarek, bez których nie dali byśmy rady wyssać ze studentów nawet kropelki krwi. Jak co roku każdy z uczestników Wampiriady za oddanie krwi, otrzymywał „przydziałową” paczuszkę z mielonką, czekoladami i…otwieraczem do butelek z logo PCK – bardzo przydatna rzecz w domu każdego studenta!;-)

Oprócz tego NZS AE w Krakowie nie próżnował i znalazł hojnych sponsorów, dzięki którym każdy z Was mógł wygrać bilety do teatrów, bilety do kina, koszulki, opaski sportowe, książki, kubki z podpisami znanych artystów, długopisy i zupki chińskie. Nikt nie wyszedł z Wampiriady bez nagrody. Poza tym każdy uczestnik Wampiriady mógł po wyczerpującym „wysysaniu”napić się kawy lub herbaty i „doenergetyzować” się pysznymi drożdżówkami i słodyczami zafundowanymi rownież przez naszych sponsorów.

Naszą akcję hojnie wspomogły: Kino „Pod Baranami”, Teatr Bagatela, Teatr Stary, Teatr Słowackiego, Firma „Mark 7”, Firma „EM – KA Sport”, Firma „Lemarto”, Firma „Alpinus”. Jak co roku studenci AE w Krakowie (i nie tylko) nie zawiedli nas – frekwencja dopisała!

Zarejestrowano 280 osób, 218 oddało krew i w sumie „wyssaliśmy” prawie 98, 5 litra życiodajnego czerwonego płynu!!!

Rewelacyjny wynik!!! To, że Wampiriada cieszy się tak ogromną popularnością wśród studentów, jest dla nas niesamowitą motywacją do kontynuowania tego projektu i możecie być pewni że jeszcze z Was trochę tej krwi upuścimy w następnych edycjach.

Jako były organizator Wampiriady, mogę Wam tylko powiedzieć, że naprawdę warto włożyć trochę pracy i wysiłku w przygotowanie tego projektu, mając świadomość, że w ten sposób ratuje się czyjeś życie i zdrowie. Zresztą myślę, że Ci z Was, którzy oddali krew, na pewno odczuwają satysfakcję z tego, że mogli zrobić coś dla kogoś zupełnie obcego, kto właśnie ich pomocy potrzebuje. Macie prawo zadzierać nosa – jesteście wielcy!!!

Ania – Wampirek;-)