X edycja Kliszożerców już za nami…

22 października w restauracji Kolanko No 6 odbył się finał X edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego Kliszożercy. Organizatorzy przez ponad 5 miesięcy ciężko pracowali, aby wszystko wypadło jak najlepiej.

Projekt wymagał ogromnego nakładu pracy, ale mimo wielu przeciwności wszystko dobrze się skończyło. W konkursie fotograficznym wzięło udział 43 uczestników z całej Polski, którzy przysłali do nas ponad 130 zdjęć. Jury, w składzie: Janusz Skórski i Krzysztof Boniecki, miało bardzo ciężkie zadanie, żeby wybrać spośród takiej ilości zdjęć, dziesięciu zwycięzców. Nagrodę główną zdobył Piotr Pietryga z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, którego prace wyróżniały się znacząco spośród reszty.

zwycięzca X edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego Kliszożercy

 

W fotografii cyfrowej nagrody zdobyli:

1.Piotr Pietryga

2. Bartosz Świadkowski

3. Magdalena Moc

wyróżnienie: Anna Kiełkucka

 

Fotografia analogowa:

1.Michał Poliński

2. Bartosz Toboła

3. Dominika Wilk

 

Instagram:

1.Justyna Kalandyk

2. Julita Przeradzka

3. Aleksandra Niezgoda

wyróżnienie: Julia Sudoł

 

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a Was zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie internetowej Kliszożerców kliszozercy.nzsuek.pl.

ogólnopolski konkurs fotograficzny

ogólnopolski konkurs fotograficzny

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki oficjalnie zostały ogłoszone 22 października podczas finałowego wernisażu, gdzie zwycięzcom zostały wręczone wartościowe nagrody, jak np. całodzienny dostęp do studia Quantuum, kurs w Krakowskiej Szkole Filmowej, statyw czy też drukarka. Oprócz tego nagrodzone prace można było podziwiać na 2-tygodniowej wystawie pokonkursowej.

Jak wyglądał finał? Niesamowicie klimatyczna sala, mnóstwo gości, porozwieszane na ścianach zdjęcia, przekąski i lampki wina w dłoniach. Nie mogliśmy sobie tego lepiej wymarzyć.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny Kliszożercy

Ogólnopolski konkurs fotograficzny Kliszożercy

 

 

 

 

 

 

 

 

Oczywiście nic by się nie udało bez pomocy z zewnątrz. Swoje podziękowania kierujemy w stronę wszystkich partnerów projektu. To dzięki nim zwycięzcy otrzymali tak wartościowe nagrody, jury w czasie obrad mogło posilić się pysznym obiadem, a goście podczas wernisażu cieszyli się najlepszej jakości zdjęciami. Ogromny wkład w projekt ma pani Dorota Kosela z Kolanka No 6, która w nieoceniony sposób pomogła w organizacji wernisażu. Dziękujemy również wszystkim studentom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu projektu.

My tymczasem już nie możemy się doczekać kolejnej, XI edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego Kliszożercy. Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy X edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego Kliszożercy