XXII Wampiriada UEK – relacja

XXII edycja Wampiriady już za nami! Trzeba przyznać, że w tym roku działo się na prawdę wiele. Po raz pierwszy udało się zorganizować Wampiriadę pod gołym niebem, przed nowootwartym klubem studenckim „zaUEK”. Niestety z powodu nieodpowiednich warunków pogodowych, było to możliwe jedynie w poniedziałek 18.04.2011 r. Ponadto w tym dniu na zaproszenie Niezależnego Zrzeszenia Studentów nasz Uniwersytet odwiedził pan Andrzej Grabowski, który przez ponad godzinę zachęcał studentów do oddania krwi. Na boisku czekały na krwiodawców konkursy przygotowane przez firmę Auto Salwator. Była to m.in jazda trolejem! Każdy mógł także sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą pod okiem instruktorów.

We wtorek i środę akcja odbyła się w Holu Pawilonu Spportowo -Dydaktycznego ze względu na nieodpowiednią temperaturę, która uniemożliwiała pobieranie krwi na zewnątrz.

Jak zwykle nas nie zawiedliście! Frekwencja przez wszystkie trzy dni była duża, za co bardzo dziękujemy! Nawet pomimo, że środa była dniem wolnym od zajęć, było wiele osób chętnych do oddania krwi.

W tym roku krew oddało 322 osoby, co łącznie pozwoliło nam uzyskać około 145 litrów krwi! Dziękujemy Wam bardzo za włączenie się w naszą akcję i zapraszamy serdecznie jesienią na kolejną edycję!