XXIX edycja Wampiriady już za nami!

Pierwszy dzień XXIX edycji Wampiriady oficjalnie rozpoczął się chwilę po 8:00 za sprawą Prorektora ds. Kształcenia i Studentów prof. dr hab. Krzysztofa Surówki, który wygłosił krótkie przemówienie oraz wspólnie z Krwiopijkiem przeciął wstęgę. Następnie rozpoczęła się wielka akcja promocyjna Wampiriady, która wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród studentów, a to wszystko za sprawą Krwiopijkowego Mobilu, który przez cały tydzień krążył po Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego.

Kolejny dzień przyniósł niespodziankę dla wszystkich fanów Krwiopijka, który przygotował konkurs z nagrodami. Wystarczyło zrobić sobie z nim selfie i opublikować na tablicy z oznaczeniem „#Krwiopijek”. Jak wiadomo, nasze czerwone serduszko jest bardzo znane, dlatego też o zdjęcia z Krwiopijkiem zabiegała nawet polska aktorka, która odwiedziła Wampiriadę.

Trzeciego dnia, tak jak i pierwszego oraz czwartego, przyszłym krwiodawcom towarzyszyły atrakcje przygotowane przez Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych. Organizacja przygotowała dla nich pomiar cukru we krwi oraz mini warsztaty sensoryczne. Także Fundacja Mam Marzenie reprezentowana przez Katarzynę Kosela zbierała pieniądze na marzenie Julki, która chciałaby umeblować swój pokój w stylu Monster High, a studenci naszej Uczelni pokazali, że mają serca, wrzucając pieniądze do puszek Fundacji.

 

W czwartek osoby czekające do rejestracji miały szansę na darmowe konsultacje, które oferowały przybyłe do nas Panie z salonu fryzjersko- kosmetycznego. Jednak największą popularnością i tak cieszył się Krwiopijek, dzięki któremu krwiodawcy zapominali o wszystkich igłach, jakie na nich czekają.

 

Ostatniego dnia organizatorzy zadbali o specjalne atrakcje. Osoby czekające w kolejce miały szansę zobaczyć jak wygląda armwrestling w wykonaniu profesjonalistów oraz spróbować własnych sił. Po ciężkich bojach wszyscy głośno stwierdzili, że muszą jeszcze poćwiczyć!

 

Podsumowując, podczas Wampiriady jesień 2014 zebraliśmy aż 164 litry! A to wszystko za sprawą Grupy Projektowej w składzie: Adrianna Hanzlik, Magdalena Bugaj, Zuzanna Czerny, Magdalena Łukawska, Anna Balcarczyk, Piotrek Dzida, Artur Sarata, Paweł Nawrot i Szymon Drewnowski pod wodzą koordynatora Kacpra Podkula!